signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
 

Wilber

Pewnie wielu z was zastanawiało się co to za stworzenie o imieniu Wilber, które jest przedstawione na ikonce reprezentującej program GIMP.
W rozwiązaniu tej zagadki pomógł mi Marek Onuszko, który przeprowadził e-mailowy wywiad z twórcą a właściwie ojcem Wilber'a - Tuomas'em Kuosmanen'em (tigert.gimp.org)

Marek: Zbieram informacje o tym uroczym stworzeniu zwanym Wilber, zostałyby one umieszczone na polskiej stronie o GIMP-ie.
Czy mógłbyś mi powiedzieć coś na temat Wilber'a, jego historię, kiedy i dlaczego został stworzony? Jakie był Twój zamiar?

Tuomas: Wilber urodził się kiedy bawiłem się GIMP-em, pewnego dnia próbowałem nauczyć się używać narzędzia do ścieżek. To było kilka lat temu i nie pamiętam już dokładnie kiedy.
Rysowałem tę głowę szczęśliwego zwierzaka i stwierdziłem, że wyszedł bardzo ładnie. Ta mała główka szczęśliwej istoty była tak atrakcyjna, więc postanowiliśmy, że mogłaby być maskotką GIMP-a.

Marek: Jest to lis czy wilk? Nie jestem pewien tego, bo znalazłem obrazki obu, lisa i wilka w GIMP-ie.

Tuomas: Cóż, zastanawialiśmy się nad tym z programistami i zdecydowaliśmy, że Wilber to GIMP. Teraz, co to jest "gimp", to jest jeszcze jedno pytanie... :o) Ale jest wiele innych nieznanych rzeczy we wszechświecie...

Marek: Mordka Wilbera zdaje się być wcieleniem sprytu, samo(?)zadowolenia i pozornej niewinności. Przynajmniej ja tak to widzę :-)

Tuomas: Heh, Wilber na pewno jest sprytny, tak jak wszystkie Gimpy są
sprytne.


Klikając na poniższy rysunek Wilbera, możecie ściągnąć sobie plik w formacie GIMP-a XCF
Wilber Construction Kit, który to pozwoli Wam na dowolne manipulowanie główką Wilber'a.

Ściągnij sobie Wilber Construction Kit'a

 


Strona główna | Jak GIMPować | Index pojęć | Galeria | Linki

Poczta

Info


Graphics by GIMP

Copyright © 2001 by Maciej Jezierski.
All rights reserved.
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Portal signs.pl  Zasady korzystania  Ochrona prywatności  Reklama  Pomoc  Zarejestruj się!

Ważna informacja od redakcji signs.pl:
Drodzy miłośnicy Gimpa i serwisu Macieja Jezierskiego. W związku z tym, że autor zaprzestał rozwijania gimpowego serwisu informujemy, że niektóre informacje w nim zawarte (zwłaszcza odnośniki do serwisów zewnętrznych, adresy e-mail) mogą być nieaktualne.
Ze względu na popularność serwisu, który doczekał się wielu legalnych i nielegalnych kopii, zdecydowaliśmy pozostawić go na serwerze w oryginalnej formie, pochodzącej z 2005 r. Prosimy nie korzystać z adresów e-mail umieszczonych na stronach serwisu. Ani autor ani my nie odpowiadamy na przesyłane w ten sposób listy. Wstrzymane jest także przyjmowanie prac i komentarzy do gimpowej galerii.